Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Užitečné tipy


 1. Jak si pořídit štěňátka a koťátka?  3. Umřel mi Simík, jak mu vrátit život?  5. Exkluzivně: Jak se stát vlkodlakem?
 2. Jak si pořídit dvojčata?  4. Jak získat rychleji bod dovednosti?  6. Tajemná studna přání na vaší zahradě!
7. Jak uděláme svatební oslavu?         

Svatba se řadí mezi nejlepší okamžiky života vašich Simíků. Jak ale připravit správnou veselku? Podíváme se na to!

Nejzákladnější svatbou je uzavřít sňatek. Pokud jsou vaši Simíci zasnoubeni, tak stačí aktivním Simíkem kliknout na druhého a vybrat možnost Nabídnout, kde naleznete možnost Sňatek. Simíci si vymění prstýnky, políbí se a tím vše končí. Svatba nestojí žádné peníze a proběhne jen za přítomnosti snoubenců. Pozor na příjmení! Nevěsta určitě bude chtít příjmení svého nastávajícího manžela, proto by měl sňatek nabízet muž (jako aktivní Simík), pak žena získá stejné příjmení.

Hezčí a určitě romantičtější možností je uspořádat svatební večírek. Podmínkou k uspořádání takového večírku jsou přátelé, které můžete pozvat. Než ale začneme volat, musíme nakoupit a připravit hostinu. Simíci mohou nakoupit (vše v panelu nákupu):

1.  Svatební oblouk (ten je podmínkou - vidět ho můžeme na obr. 1 a 4), cena je 900 §   

2.  Švédský stůl
(není podmínkou, ale hosté se někde najíst musí - obr. 2 a 3), cena je 300 §

3.  Sekt
(přípitek na nevěstu! Nebo na ženicha? To už je na vás! - obr. 10), cena lahve je 350 §

4. Svatební dort
(co by to bylo za svatbu, bez krájení svatebního dortu? - obr. 8), cena dortu je 400 §

     

K oslavě také patří hudba. Vaši Simíci mohou zařídit DJ (je nutné mít DJ pult), mohou také zařídit barmana, který bude míchat a roznášet nápoje (je nutné koupit bar). Vše můžete objednat telefonicky v sekci Služby. Pokud už máte vše zařízené, můžete zavolat přátelům a pozvat je na svatbu. Pro rychlejší zařízení zvolte možnost Telefon - Uspořádat večírek - Svatební oslava.

Nyní už přejdeme k samotnému obřadu. Aktivní Simík (většinou muž) klikne na svatební oblouk a zvolí možnost sňatek. Nyní se vaši Simíci a hosté začnou scházet a usazovat na připravených židlí u oblouku. Snoubenci zatím stojí pod obloukem a čekají na všechny hosty, občas pěkně blbnou! (obr. 5). Až se usadí i ten poslední host, obřad může začít. Nyní se spustí video, kde uvidíte celý obřad. Obřad končí tím, že z oblouku začnou padat okvětní lístky a nad hlavama vašich Simíků se objeví snubní prstýnky.

A co po obřadu? No přece krájení dortu! Přípitek na novomanžele a tanéééc! Pokud se vaše svatba vydaří, přijede k domu bílá limuzína, která odveze Simíky na svatební cestu. Nemusíte se bát, večer vám je zase vrátí!

           

Dalším TIPEM pro vás a vaše Simíky je Studna přání! Přišlo k nám mnoho dotazů ohledně této "vymoženosti". Proto jsem se rozhodl, že připravím základní návod, jak studnu získat a ovládat.

Studnu přání získá váš Simík jako odměnu za perfektní zahradu. Upravte svoji zahradu a nakupte fontánky a sochy. Pokud si myslíte, že je vše v pořádku, můžete zavolat Zahrádkářský klub. Ten k vám okamžitě pošle zástupce, kterého musíte požádat o přijetí do klubu. Vaší žádosti bude vyhověno po důkladné kontrole vaší zahrady. Zástupce zahrádkářského klubu si zavolá další asistenty, kteří začnou vaši zahradu studovat a hodnotit. Pokud obstojíte, bude vám oznámeno, že jste přijati.

V tomto momentě ještě studnu nevlastníte. Musíte vyčkat 2 -3 dny, než můžete požádat o překontrolování zahrady. Do té doby se o vaši zahradu starejte, zalévejte, stříhejte, pěstujte atd. Pak znovu vytočte Zahrádkářský klub, opět k vám bude vyslán zástupce, kterého požádáte o překontrolování zahrady. Děje se úplně stejná procedura, jako u žádosti o přijetí. Pokud vaše zahrada obstojí, dostanete finanční odměnu a studnu přání!

Studna přání plní 1 přání denně, a to: Peníze, Milostný románek nebo Přátele. Co si budete přát, záleží jen na vás. Ale opatrně! Přání se nemusí vyplnit, nebo se mohou také obrátit proti vám! Tak si dobře promyslete, co si přejete... Na přiložených fotkách můžete vidět:

1. Kontrola zahrady


2. Studna přání

3. Žádost o  přání

4. Vhození  mince

5. Studna začne zářit

6. Přání splněno

7. Dalším přáním bylo mít přátele

8. Stačí nového Simíka obejmout, políbit, polechtat, promluvit na něj a hned se z vás stanou nejlepší přátelé! (vhodné pro pracující Simíky)

           

Přišlo nám několik dotazů s tématem vlkodlaci: Jak se stanu vlkodlakem? Co musím udělat pro to, aby se můj Simík proměnil ve vlkodlaka? Zeptala se nás i Káťa, ale ještě než jsme jí stačili poskytnout odpověď, přišla na vše sama a dokonce nám svůj příběh i fotky poslala! My jí za to moc děkujeme a redakčně upravený příběh přinášíme i vám:

Nejdříve jsem vysadila v sousedství plno stromů, kytek a křoví. Nijak jsem je neupravovala, aby narostlo hodně plevele. A teď už jsem jen čekala, až se objeví nějaký vlk nebo "vlčí pes".

Vlk je tmavě hnědý nebo bílý a v noci mu svítí oči. "Vlčí pes" je bílý nebo černý, ale oči mu nesvítí. Myslím také, že přenáší lykantropii.

Ze začátku ke mně chodilo mnoho psů, s pěti jsem měla skvělý vztah a byli jsme nejlepší kamarádi! Ze začátku musíte mít hodně trpělivosti. Budou k vám chodit po dvě tři noci, někdy i za bílého dne. Už jsem pomalu, ale jistě ztrácela trpělivost - vztahy 100/100 a pořád nic! Ale jednou ke mně přišel můj nejoblíbenější vlk Tadeáš..

Bylo devět hodin ráno a všechno probíhalo jako vždycky - přivítání, pohlazení a chvilka hraní. Už mě to začalo nudit a tak jsem se opřela o židli a jenom pozorovala..

Najednou koukám, Simka sklonila k vlkovi hlavu a on jí začal jakoby žužlat ruce (správné zadání úkolu znělo NECHAT SE OKUSOVAT). Myslela jsem, že se radostí zblázním. Začala jsem tančit po pokoji a zpívat: Já budu mít vlkodlaka! Když jsem se uklidnila, spustila jsem znovu zapauzovanou hru a čekala: Vlk rafnul moji Simku! Oběma se ukázala mínusová hodnota. Ale..

Nic se nestalo! Řekla jsem si, že musí asi kousnout vícekrát, tak jsem hrála dál. A když bylo osm večer, tak se to stalo! Moje Simka se proměnila ve vlkodlaka! Byla jsem tak šťastná!! A můj závěr zní:

1. Musíš mít hodně stromů a plevele!
2. Musíš mít velice dobrý vztah s vlkem!
3. Okusování přijde samo!
4. Vlkodlačí Simík je přes den úplně normální! Večer v osm hodin se mění na vlkodlaka a do normální podoby se dostane okolo čtvrté hodiny ranní.


P.S. Vlkodlakem může být jen dospělý Simík!


P.S.S. Když už máte jednoho vlkodlaka, není problém si udělat celé vlkodlačí sousedství. Stačí kliknout na Simíka a dát příkaz NAPADNOUT.

Doufáme, že se vám vše podaří tak, jako Kátě! :-)     

Máte-li datadisk Roční období, máte také možnost pěstovat výborné ovoce nebo výtečnou zeleninu. Pokud vše neprodáte, nýmrž uložíte do ledničky nebo do svého inventáře, budete moci za pomoci odšťavovače (výkonný odšťavovač 235X za 800 simoleonů) připravit mnoho drinků, které osvěží, ale také zvýší vaši energii, vyléčí nachlazení, zvýší vaši přitažlivost, přidají bod dovednosti a mnohé další!

Tabulka nápojů
Druh nápoje Potřebné ingredience Účinek
Tomatový džus 6 rajčat Simík se zahřeje
Jahodový džus 3 jahody Zlepší vztah s nepřítelem
Jahodová limonáda 2 jahody, 2 citróny Platinová nálada
Paprikový punč 2 papriky, 1 fazole Navýšení energie
Jablečný džus 3 jablka Rychlejší plnění domácích úkolů
Citronáda 6 citrónů Simík se osvěží
Pomerančový džus 6 pomerančů Léčí nachlazení
Oranžáda 4 pomeranče, 2 citróny Získání bodíků u odznaků
Koktejl krásy 2 pomeranče, 2 okurky Zvýší přitažlivost Simíka
Zeleninová šťáva 1 rajče, 1 okurka, 1 paprika, 1 fazole Rychlejší získání dovednosti
Baklažovaný džus 2 lilky Přidá bod dovednosti
Pasírovaná podrážka 1 stará bota Simík se zblázní          

První řadu fotek není třeba popisovat. Smrt si přichází pro Simíka. Druhá řada fotek (dole): Truchlící žena nad hrobem se rozhodne oživit svého muže pomocí Oživonomitronu
(jak popisuji výše, je to linka na smrtku). Prosí o vrácení milovaného Simíka. Je tu ale problém, žena je chudá a nemůže si dovolit tak velkou částku, kterou Smrtka požaduje (10.000) a dává pouze 2.451. Smrtka ji upozorní, že její štědrost není moc velká, že se nemusí vše povést a zavěsí. Hrob mizí a objevuje se milovaný Simík, ale co to?! Je celý šedivý a divně chodí! Fůůůj, je to hnusná ZOMBIE!   

Pokud budete
Oživonomitronu používat, zaplaťte Smrtce požadovanou částku. Mít doma ZOMBII není nic hezkého. Simíci se přestanou mít rádi, jejich vztah půjde hluboko do mínusu. ZOMBIE nemůže mít ani děti, tak si rozmyslete, zda budete šetřit nebo zaplatíte plnou částku. Je to jen na Vás.


Jak získat Oživonomitron bez práce?

Stále tady říkáme, že "Bez práce nejsou koláče", ale pokud opravdu chcete svého Simíka zpět a nemáte přístup k Oživonomitronu a ani nemáte zaměstnání, které Vám pak tento zázrak uvolní v odměnách za kariéru, nesmutněte! Máme pro Vás CHEAT!

UnlockCareerRewards
                  -      Aktuálně vybraný Simík získá přístup ke všem odměnám za kariéru.

          

Na dvojčata není žádný trik, když se Vám dvojčata narodí je to náhoda. Pracuje zde taková Simíkovská příroda, ale i ta se dá obejít! Ptáte se jak? Ano, hádáte správně, na dvojčata existuje CHEAT!


Pokud jste již počali miminko a Vaší Simce narostlo bříško (viz. obr. 3, můžete i ve druhém nárustu, obr. 4), tak otevřete cheatovací okno (Ctrl + Shift + C), vyberte těhotnou Simku (tzn. že nad těhulkou svítí znak The Sims) a zapište CHEAT, který je: Forcetwins. Pak už jen stačí Enter a čekat na porod. Svůj čas zatím můžete věnovat přípravě dětského pokojíčku, který budou zdobit dvě postýlky.

První řada fotek, to je začátek. Bříško nám poprvé narůstá, za delší dobu nám opět povyroste. Druhá řada fotek je velmi krásná,.vidíme hrdého tatínka. Konec už patří mamince, která zvládla porod na ulici (zrovna mluvila se sousedem). Poslední fotka to jsem já, a taky já! Ano, já Alex II. a můj brácha Patrik.

          

1. krok:


Než začnete své mazlíky šlechtit (tzn. rozmnožovat) musíte jim pořídit "Zvířecí domeček".

2. krok:

Je velice důležité, aby Simík a mazlíček měli perfektní (tzn. pevný) vztah. To samé platí mezi mazlíčky. Pokud je nízký, zvíře Simíka neposlechne a nic z toho nebude.

3. krok:

Pokud chce Simík štěně/kotě, rozhoduje o tom sám. Kliknutím na mazlíčka vyvolá nabídku příkazů - zvolíme možnost POKUSIT SE O ŠTĚNĚ/KOTĚ S ... klikneme - zobrazí se jména dalších mazlíčků, zvolíme si jméno. (Pokud májí mazlíčci a Simík pevný vztah, tak se mazlíčci začnou k sobě "mít")

4. krok:

Zvířátka po krátké době zamíří rovnou do "Zvířecího domečku", zavřou dvířka, no a začnou "pracovat" na mláďatech. Pokud se vše povede, ozve se melodie (stejná jako u Simíků, kteří čekají přírůstek

Kolik se nám narodí štěňat / koťat?

Záleží na počtu Simíků v rodině, pokud jsou 2 členové, tak se rodí většinou 2 mláďata.

Co Vám pomůže zlepšit vztah mezi dvěma mazlíčky?

Nemají Vaši mazlíčci potřebný vztah? Nevadí, použijte CHEAT!

boolprop ControlPets (on / off)  
                 -      Tento CHEAT Vám umožní přímo ovládat mazlíčky, ale nemůžete rušit akce.
                                                                         (přímo ovládat - tzn., že s nima můžete manipulovat stejně jako se Simíkama)

boolprop PetActionCancel (true / false) 
    -      Tento CHEAT Vám umožní rušit akce, které jsou "ve frontě" u Vašich mazlíčků.

Pak postupujete stejně, jako když seznamujete Simíky.

    

 
TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek